خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / آموزش ساخت قالب وردپرس – جلسه دوم

آموزش ساخت قالب وردپرس – جلسه دوم

آشنایی با templates و template file

هر صفحه از سایت شامل چندین template file  است. به شکل زیر توجه نمایید.

wp-them-2این صفحه از چهار template file تشکیل شده است:

header ، index ، sidebar و footer

header :

عنوان سایت (blog’s title) و توضیحات سایت (description) در این فایل قرار می گیرد.

معمولاً Header Template File در تمامی صفحات به یک صورت و بدون تغییر باقی می ماند.

index :

این فایل یکی از مهمترین بخش ها محسوب می گردد و شامل عنوان مطالب (post title) ، محتوای مطالب (content) (مانند نوشته و عکس هر post) و اطلاعات هر پست (post meta data) (مانند اسم نویسنده ی مطالب ، تاریخ انتشار ، زیر دسته ، تعداد نظرات و ..) می شود.

sidebar:

توسط این بخش ، برگه ها (Page links listing) ، دسته ها (Category) ، آرشیو (archive links listing) ، پیوندها (blogroll listing) و…. وبلاگتان کنترل می شود . (در مثال گفته شده سایدبار (sidebar) شما در سمت راست قرار گرفته دارد ، در حالی که این تنها یک مثال است ، سایدبار شما هر جایی می تواند باشد.)

توجه : ابزارک ها (Widgets) شما نیز توسط Sidebar Template File کنترل می شوند.

footer :

این template file شبیه بخش header.php و یا همان Header Template File می باشد. فوتر (Footer) معمولاً از صفحه ای به صفحه ی دیگر ثابت می ماند . شما هر چیزی را می توانید در این فایل قرار دهید ، اما معمولاً داخل این فایل اطلاعات کپی رایت نوشته می شود.

 

* در مثال بالا index.php با رنگ قرمز مشخش شده است تا به شما نشان دهد که این قسمت یک بخش متغیر است و  به هر صفحه از وبلاگ شما بستگی دارد.پس باید متوجه شده باشید که بخشهای Footer ، Header و sidebar که با رنگ سیاه مشخص شده اند معمولاً قسمتهای ثابتی هستند.

اگر شما به داخل صفحات تنهای(ادامه نوشته) سایت خود بروید (single post) چهار template files خواهید داشت ، شامل : header، single ، sidebar و footer

wp-them-2-2

 

درباره ی محسن یوسف زاده کبریا

محسن یوسف زاده کبریا
محسن یوسف زاده، در روستای کبریاکلا (بابلکنار) به دنیا اومدم. به طبیعت، هنر، عکاسی و البته طراحی وب علاقه دارم.البته شغلم معلمی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *